První pomoc do škol 2011

  11.3.2011

První pomoc do škol

1. února a 3. března v rámci projektu První pomoc do škol se žáci 8. třídy od kvalifikovaného zdravotníka z Červeného kříže, paní Loužecké, dozvěděli mnoho informací o zlomeninách, úrazech, oživování a stabilizované poloze. Vysvětlila dětem, co dělat, když dojde k náhlé zástavě oběhu a dýchání. Žáci si sami na figuríně vyzkoušeli masáž srdce a umělé dýchání. Poté následovalo ošetřování naaranžovaných zranění a na závěr test, který převážné většině nedělal žádné potíže.

Mgr. Monika Henychová

Svoje poznatky a zážitky z tohoto čtyřhodinového bloku hodnotili žáci takto:

Vyprávěli jsme si o první pomoci, popáleninách, otravách, ale nejvíce mě bavila resuscitace figuríny. A taky ošetřování zranění. Na závěr jsme měli malý testík a dostal jsem z něho výborně, takže to bylo dobře prožité dopoledne Líbilo se mi i vyprávění o příhodách z praxe.

David Wasserbauer

Nejvíce se mi líbilo to, že jsme si sami mohli vyzkoušet masáž srdce na a dýchání z úst do úst na cvičné figuríně. Zajímavý byl také konec, kdy si čtyři z nás mohli nechat namaskovat různá poranění. V průběhu poslední hodiny jsme si napsali test, který se většině povedl na výbornou.

Petra Adámková

Naučili jsme se oživovat pomocí masáže srdce a dýchání z úst do úst, jak volat na tísňové linky. Vyprávěli jsme si o autonehodách a situacích, do kterých se v životě můžeme dostat. Přednášku jsme si užili, protože paní zdravotnice byla příjemná a dost nás toho naučila. Naaranžovala nám i různá zranění. Uvítal bych i další typ přednášek s touto tématikou.

Pavel Jaroš  

První pomoc do škol První pomoc do škol

První pomoc do škol První pomoc do škol