První jarní den - NPR Ransko

  26.3.2019
Krásnější počasí než bylo na letošní výlet do Národní přírodní rezervace Ransko si žáci 2. a 3. ročníku naší školy ani nemohli přát...

Krásnější počasí než bylo na letošní výlet do Národní přírodní rezervace Ransko si žáci 2. a 3. ročníku naší školy ani nemohli přát. První jarní den byla obloha bez mráčku a i přes ranní mrazíky se během dopoledne oteplilo… jako na jaře. Už v Krucemburku jsme v okolních zahradách pozorovali, jak se příroda probouzí. Všude kvetly sněženky, bledulky, krokusy i kočičky a kolem nich létaly první včely. Cestou do NPR Ransko jsme pro změnu sledovali ptáky, užívající si krásný jarní den plnými doušky, a v ranské stromové aleji jsme měli dokonce štěstí na veverku. Ani letos nás pohled na obrovskou plochu krásně rozkvetlých bledulek nezklamal. Byl jich celý koberec, kam jen oko dohlédlo. Prostě krásný první jarní den.

Mgr. Hana Štědronská