Projektový den „Dopravní výchova“

  4.6.2023
1. června proběhl na naší škole projektový den „Dopravní výchova“...

Každá třída měla připraven svůj program k dopravní výchově a poté se uskutečnila evakuace školy společně s místními hasiči. Následně nám na hřišti starší a mladší hasiči předvedli ukázky hasičského útoku.

Žáci 7. třídy napsali:
„Ráno jsme si společně ve třídě zopakovali dopravní značky a chování cyklistů na silnici. Po vyhlášení poplachu přijeli do školy hasiči, školu prohledali a zachránili nám paní učitelky Tomkovou, Melenovou a Mikuleckou. Potom nám na hřišti ukázali hasičskou techniku, hasičský útok na terč, který provedli naši mladší spolužáci. Nakonec nás zchladili hasiči vodou.“
Jakub Cao

„1. června k nám přijeli hasiči, protože jsme měli cvičnou evakuaci školy. Potom předvedli střelbu na terč, ukázali nám vybavené hasičské auto. Závěrem nás postříkali vodou, docela mě to bavilo.“
Karolína Hocková

„Den dětí začal tím, že jsme ve třídě vyplňovali pracovní list s dopravními značkami, na interaktivní tabuli jsme řešili zapeklité křižovatky s cyklisty. Po druhé vyučovací hodině byla evakuace školy, všichni žáci i zaměstnanci museli opustit školu. Hasiči ji prohledali a zachránili tři paní učitelky, dvě vyvedli a třetí vynesli na nosítkách. Na hřišti nám mladí hasiči předvedli stříkání proudnicí na cíl. Potom postříkali hadicí nás, což bylo super a osvěžující.“
Magdaléna Mikulecká

„1. června přijeli hasiči, aby zkontrolovali, zda ve škole nehoří a nezůstali tam po cvičné evakuaci žádní žáci a učitelé. Pak na hřišti začali útok na cíl nejprve starší a po nich mladší hasiči. Bylo to zajímavé. Následoval útok vodou na nás, některé děti utekly pryč a jiné si to užívaly. Prohlédli jsme si hasičské auto, které bylo dobře vybavené. Celá akce se mi líbila.“
Andrea Kunzová