Projektový den - Den Země 2024

  17.4.2024
V pátek 12. dubna v naší škole proběhl projektový den „Den Země“...

 

V pátek 12. dubna v naší škole proběhl projektový den „Den Země“. Tato celosvětová událost se slaví 22. dubna již od roku 1970, v České republice pak od roku 1990. Je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. V současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa.
První dvě vyučovací hodiny probíhaly ve třídách. Se žáky jsme si připomněli, proč se Den Země slaví, co můžeme udělat pro naši přírodu, abychom ji chránili, a naopak, co bychom neměli dělat, abychom ji neničili a neznečišťovali. Žáci pak tvořili plakáty a malovali obrázky s ekologickou a přírodopisnou tematikou.
V dalších hodinách žáci osmé a deváté třídy uklízeli okolí školy. Ostatní třídy sbíraly odpadky v rámci akce „Čistá Vysočina" v Krucemburku, na cyklostezce na Staré Ransko, do Ždírce nad Doubravou a do Vojnova Městce. Děkujeme žákům za pomoc při tomto jarním úklidu.

 

Mgr. Jana Vašíčková