Projekt Ovoce a zelenina do škol

  14.3.2010

Projekt „Ovoce a zelenina do škol”

Vážení rodiče,
naše škola se zapojila do projektu Evropské unie a České republiky "Ovoce a zelenina do škol". Úkolem projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity.
Projekt se od září 2017 vztahuje na žáky prvních až devátých ročníků základních škol. Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny 1x týdně zdarma. Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů. 
K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je nutné bezplatnou distribuci ovoce a zeleniny doplnit doprovodnými opatřeními, která podpoří efektivitu projektu a svou povahou povedou ke změnám stravovacích návyků. Jedním z důležitých prvků celého projektu je vytvoření funkčního vztahu škola – rodina.
Více na www.ovoceazeleninadoskol.cz.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová