Projekt „Normální je nekouřit“

  25.6.2014
I v letošním školním roce se naše nejmenší děti z první, druhé a třetí třídy zapojily pod vedením třídních učitelek a asistentek do zajímavého a důležitého projektu, jehož cílem je ukázat negativní vlivy kouření a posílit myšlenku, že žít se dá zdravě i bez nikotinu.

I v letošním školním roce se naše nejmenší děti z první, druhé a třetí třídy zapojily pod vedením třídních učitelek a asistentek do zajímavého a důležitého projektu, jehož cílem je ukázat negativní vlivy kouření a posílit myšlenku, že žít se dá zdravě i bez nikotinu. Projekt „Normální je nekouřit“ je určen pro žáky prvního stupně a je založen na prevenci kouření a podpoře zdraví formou pohádek, her a zábavných činností. Hlavním cílem je primární prevence zaměřená na to, aby děti vůbec nezačaly kouřit.
Děti se v pěti lekcích přiměřeným způsobem seznamují se zdravotními následky kouření, zjišťují, že kouření je závažným onemocněním, které patří mezi drogové závislosti, dozvídají se o nebezpečí pasivního kouření i zákeřných nemocech kuřáků, diskutují o tom, co je zdravé, jak si chránit své zdraví a udržet dobrou kondici.

Průvodcem a maskotem celého programu je veverka Věrka, která si s dětmi povídá o zdraví a nemoci, o aktivním pohybu ve volném čase, o zdravé výživě i lesních zvířátkách.

Děkuji třídním učitelkám, asistentkám i dětem za aktivní zapojení do projektu a věřím, že příští školní rok budou pokračovat v dalším ročníku.

Mgr. Monika Chmelařová – garant projektu

 

Projekt „Normální je nekouřit“ Projekt „Normální je nekouřit“  

                          Projekt „Normální je nekouřit“