Proběhla krajská kola soutěže Mladý chemik

  30.1.2022
Ve čtvrtek 27. 1. 2022 se uskutečnila krajská kola soutěže, která z důvodu epidemické situace proběhla distančně formou on-line testu...

Ve čtvrtek 27. 1. 2022 se uskutečnila krajská kola soutěže, která z důvodu epidemické situace proběhla distančně formou on-line testu. Žáci absolvovali test teoretických znalostí, který se skládal z otázek zaměřených na základní chemické dovednosti: určování prvků, správné názvosloví, tvoření a vyčíslování rovnic, chemické výpočty. Nechyběly ani zábavné otázky v podobě chemických rébusů, doplňovaček a křížovky. Na vypracování testu byl stanoven limit 70 minut. Z pardubického regionu soutěžilo 419 soutěžících. 30 nejúspěšnějších řešitelů postoupilo do regionálního finále. Naši žáci se umístili v tomto pořadí: Michal Zrzavý 44. místo, Jan Šulc 45. místo (84 bodů z max. počtu 100 bodů) a Lukáš Brabec 133. místo s počtem 65 bodů.
Žákům 9. ročníku děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů ve studiu chemie na střední škole.

                                                                                                                           Alena Bencová

 

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště