Přírodovědné klání na Gymnáziu Chotěboř

  25.9.2023
V pátek 22. září 2023 se čtyřčlenné družstvo složené z žáků 9. ročníku zúčastnilo přírodovědného klání na Gymnáziu Chotěboř...

V pátek 22. září 2023 se čtyřčlenné družstvo složené z žáků 9. ročníku zúčastnilo přírodovědného klání na Gymnáziu Chotěboř. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 družstev. Naši školu vzorně reprezentovali Ludmila Málková, Tereza Valecká, Jakub Pečenka a Matyáš Svoboda. Dívky a chlapci řešili úkoly a úlohy v geoparku a přírodní zahradě, laboratořích chemie, fyziky, biologie, učebnách matematiky, zeměpisu, informatiky a své tělo si protáhli v tělocvičně, jejíž součástí je i lezecká stěna. Naše družstvo získalo 65,5 bodů z celkových 80 možných a zůstalo tak pouhé 2 body za 3. umístěným týmem v tomto klání. Jako vzpomínku na přírodovědné dopoledne si každý účastník odvezl tričko s logem Gymnázia Chotěboř. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy a věřím, že pro ně bylo páteční dopoledne plné mnoha příjemných zážitků, nových poznatků a dovedností.

Mgr. Petra Culková