Přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu“

  9.6.2017
Ve středu 7. června 2017 pořádal Dům dětí a mládeže v Chotěboři již tradiční přírodovědnou soutěž s názvem „Máme rádi přírodu“...

Ve středu 7. června 2017 pořádal Dům dětí a mládeže v Chotěboři již tradiční přírodovědnou soutěž s názvem „Máme rádi přírodu“. Soutěž se již opakovaně konala mimo areál DDM Chotěboř, a to sice v areálu Chaloupky v Horní Krupé. Děti  poznávaly rostliny a živočichy nejenom na základě připravených přírodnin – tj. skutečných rostlin a částí těl živočichů, ale součástí soutěže byly i další disciplíny – například lovení živočichů ve vodě a v kompostu pomocí daného klíče, určování živočichů v jejich přírodních domečcích  apod. Úkoly byly opravdu pestré a nelehké, ale žáci naší školy se jich zhostili skvěle. Berenika Coufalová a Kristýna Šulcová si v kategorii 5. tříd vybojovaly 1. místo, ve stejné kategorii se Kateřina Procházková a Nela Mrštíková umístily na pěkném 5. místě a v kategorii 4. tříd jsme v režii Jana Šulce a Nikoly Dostálové získali pěkné 4. místo. Soutěž byla velmi náročná a perfektně připravená.
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy, vítězům gratulujeme a současně všem přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích. 

Mgr. Jitka Josková