Přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu"

  8.6.2015
Ve čtvrtek 4. června 2015 pořádal Dům dětí a mládeže v Chotěboři již tradiční přírodovědnou soutěž s názvem Máme rádi přírodu.

Ve čtvrtek 4. června 2015 pořádal Dům dětí a mládeže v Chotěboři již tradiční přírodovědnou soutěž s názvem Máme rádi přírodu. Letos se soutěž poprvé konala mimo areál DDM Chotěboř, a to sice v areálu Chaloupky v Horní Krupé. Program byl na rozdíl od předchozích ročníků soutěže pozměněn. Děti poznávaly nejenom na základě připravených přírodnin – tj. skutečných rostlin a částí těl živočichů, ale součástí soutěže byly i další disciplíny – například lovení živočichů ve vodě a v kompostu pomocí daného klíče, určování živočichů v jejich přírodních domečcích, přiřazování ptačích obyvatelů k jejich budkám a nebo přiřazování hornin k horám na základě dané pohádky. Úkoly byly opravdu pestré a nelehké, ale žáci naší školy se jich zhostili skvěle. V kategorii nejmladších soutěžících jsme zvítězili na plné čáře – žákyně 3. třídy Berenika Coufalová a Kristýna Šulcová si vybojovaly s mnohabodovým náskokem 1. místo, v kategorii 4. tříd jsme v režii Tomáše Málka a Vlastislava Legáta získali pěkné 4. místo a v silné konkurenci 5. tříd si děvčata – Barbora Cisáriková a Klára Žižková vybojovala pěkné 6. místo. Soutěž byla velmi náročná a perfektně připravená. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy, vítězům gratulujeme a současně všem přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Jitka Josková