Projekt společnosti Člověk v tísni Příběhy bezpráví 2013

  15.11.2013
11. listopadu 2013 se uskutečnil pro žáky 9. ročníků projekt Příběhy bezpráví 2013. Společnost Člověk v tísni pořádala již 15. mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

11. listopadu 2013 se uskutečnil pro žáky 9. ročníků projekt Příběhy bezpráví 2013. Společnost Člověk v tísni pořádala již 15. mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Do tohoto projektu se zapojila i naše škola. Vybrané DVD Deset bodů nás seznámilo s různými formami komunistické represe vůči československým občanům. Film vypráví o roku 1969, o ztrátě svobody, o zákazu výjezdu za hranice. Film je záznamem studentů FAMU, nesměl vyjít a byl vydán až v roce 1989. Naším hostem byl bývalý ředitel ZŠ pan Václav Janda. Velmi poutavě vyprávěl žákům o osudech naší školy, druhé světové válce v Krucemburku i o osudech některých lidí, kteří byli považováni za třídní nepřátele. Svoje vyprávění prokládal úsměvnými příběhy z vlastního života. Děti ho nešetřily svými dotazy, na které jim ochotně odpovídal.

Mgr. Monika Henychová  

projekt společnosti Člověk v tísni Příběhy bezpráví 2013  projekt společnosti Člověk v tísni Příběhy bezpráví 2013