Prevence dětských úrazů - projekt 3. třída

  3.3.2023
Hned první březnový den si udělaly zajímavý děti ze 3. ročníku. Přijela za nimi lektorka z Centra prevence Havlíčkův Brod a přivezla si resuscitační figurínu ...

Hned první březnový den si udělaly zajímavý děti ze 3. ročníku. Přijela za nimi lektorka z Centra prevence Havlíčkův Brod a přivezla si resuscitační figurínu, omalovánky, samolepky a spoustu zajímavého vyprávění. Děti nejdřív vymýšlely ve skupinách, jak různě se můžou zranit v určitých prostředích (dětské hřiště, tělocvična, třída). Potom soutěžily v kvízu, kde získávaly body za zodpovězené otázky, poslechly si vyprávění o evakuaci nemocnice a tísňovém volání a nakonec zkoušely přenos pacienta na sedátku z rukou a resuscitaci na figuríně. Všechno dobře dopadlo, imaginární paní učitelku v podobě figuríny všechny děti zachránily.

Mgr. Hana Štědronská