Prevence dětských úrazů – praktická část, 3. třída

  12.6.2024
Ve středu 12. června žáci 3. třídy navštívili ZŠ Ždírec nad Doubravou s preventivním programem Prevence dětských úrazů v praxi...

Ve středu 12. června žáci 3. třídy navštívili ZŠ Ždírec nad Doubravou s preventivním programem Prevence dětských úrazů v praxi. Žáci i přes nepřízeň počasí prošli několik stanovišť, kde si připomněli, co vše je třeba zabalit do evakuačního zavazadla, zopakovali si dopravní značky, řešili problémové dopravní situace a poskládali didaktickou pomůcku lidské postavy. Velmi je zaujala resuscitační figurína, na které si prakticky procvičili uvolnění dýchacích cest, masáž srdce a telefonický rozhovor s operátorem. V závěru praktických ukázek se opravdu pobavili u brýlí simulující opilost. Ukázky byly přínosné a nyní před prázdninami i vhodné, aby si nastávající volný čas žáci užili opravdu bez úrazů.

Mgr. Věra Štouračová