Prevence dětských úrazů 2012

  26.11.2012
Dne 20. listopadu 2012 proběhla ve 4. třídě přednáška, která se týkala nejen prevence dětských úrazů, ale také první pomoci.

Dne 20. listopadu 2012 proběhla ve 4. třídě přednáška, která se týkala nejen prevence dětských úrazů, ale také první pomoci. Cílem bylo minimalizovat počet dětských úrazů, vysvětlit důležitost prevence před úrazy a zvýšit znalost základů první pomoci. Žáci se dozvěděli, že kvalitně provedená laická resuscitace prodlužuje čas, který je vyhrazený pro účinnou záchrannou akci, až na dvojnásobek. Žáci si vyzkoušeli průběh telefonického rozhovoru s dispečerem a poté i zevní masáž srdce. Přednáška s praktickými ukázkami se všem zúčastněným líbila.

Mgr. Klára Vencelová

  

Prevence dětských úrazů Prevence dětských úrazů

 

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště