Mladý člověk při jednání s policií - 26. 3. 2012

  29.3.2012
Pokud nejstarší žáci základní školy netuší, co je trestně právní odpovědnost, jak se zjistí přítomnost marihuany v těle a kolik zaplatí za „černou jízdu“ autobusem, pozvěte mezi ně specialistu na policejní právo.

Název akce: Mladý člověk při jednání s policií

Termín konání: 26. 3. 2012

Věková kategorie: žáci 9. třídy

Pokud nejstarší žáci základní školy netuší, co je trestně právní odpovědnost, jak se zjistí přítomnost marihuany v těle a kolik zaplatí za „černou jízdu“ autobusem, pozvěte mezi ně specialistu na policejní právo – erudovaného pracovníka občanského sdružení Nebojte se policie, skvělého plukovníka Křoustka a rázem budou mít ve všech otázkách jasno.
Vstupní zajímavý test zahájil dvouhodinový blok otázek a odpovědí, řízeného rozhovoru i zábavné dramatizace scének z praktického života dnešních mladých lidí. Žáci sami vyvodili sankce za neprokázání totožnosti i za krádež, aktivně objasnili termíny udělení blokové pokuty, trestní oznámení a trestný čin a na závěr besedy sestavili na interaktivní tabuli portrét pachatele. Skutečné přestupky a trestné činy vyřešené policií varovaly žáky před existujícím nebezpečím porušení trestního práva.
Děkujeme za užitečnou a velice praktickou výchovně-vzdělávací akci občanskému sdružení Nebojte se policie a hlavně plukovníku Křoustkovi a těšíme se na spolupráci v dalším školním roce.

Mgr. Monika Chmelařová
 

Mladý člověk při jednání s policií - přednáška Mladý člověk při jednání s policií - přednáška