Přednáška –„ Dentální hygiena" - 20. 2. 2015

  23.2.2015
V pátek 20. února 2015 se všechny třídy prvního stupně naší školy postupně zúčastnily přednášky s názvem Dentální hygiena prezentovanou Anetou Niklovou – studentkou 4. ročníku Lékařské fakulty.

V pátek 20. února 2015 se všechny třídy prvního stupně naší školy postupně zúčastnily přednášky s názvem Dentální hygiena prezentovanou Anetou Niklovou – studentkou 4. ročníku Lékařské fakulty. Na samém začátku si děti zopakovaly, k čemu nám naše zuby slouží a proč je důležité se o ně dobře starat. Podle obrázků určovaly rozdíly mezi zdravým a nezdravým chrupem, seznamovaly se se základní anatomií zubu, s pojmem zubní plak a zubní kaz a zjišťovaly odpovědi na otázky: „Proč si máme čistit zuby? Jak zubní plak odstranit a předcházet zubnímu kazu? Jak často měnit kartáček a jak často navštěvovat zubního lékaře?" Po zodpovězení otázek si děti prakticky vyzkoušely správný způsob čištění chrupu vhodným kartáčkem. Nejenže na přednášce žáci získávali nové informace, ale mohli zde uplatnit i své vědomosti, jež získávají z projektu Zdravé zuby, který každoročně probíhá na naší škole.

Mgr. Veronika Zlatohlávková