Pražský hrad s návštěvou objektů

  1.12.2017
V pondělí 27. 11. 2017 se žáci 2., 4. a 5. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy v rámci programu Výuka jinak ...

V pondělí 27. 11. 2017 se žáci 2., 4. a 5. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy v rámci programu Výuka jinak. Pro žáky byly připraveny prohlídky čtyř nádvoří Hradu, interiéry katedrály sv. Víta, Starého královského paláce s Vladislavským sálem, Basilika sv. Jiří a Zlatá ulička.
Za velmi krásného počasí nám cesta do Prahy rychle utekla. Zkušená  a velmi příjemná paní průvodkyně nás čekala na prvním nádvoří Hradu. Její poutavé vyprávění a prohlídka jednotlivých historických objektů zaujala všechny děti. Starší děti si zopakovaly probranou látku z historie. Paní průvodkyně pochválila děti za vzorné chování a za znalosti z historie naší vlasti. Po skončení prohlídky Pražského hradu jsme prošli Malou Stranou směrem na Karlův most. Po procházce Karlova mostu jsme přes Kampu směřovali ke stanovišti odjezdu autobusu.
Předadventní pondělí v Praze se velmi vydařilo a vůbec se nám z Prahy odjet nechtělo. Zůstalo tolik krásných památek k návštěvě. Snad někdy příště!

Mgr. Jana Mäki