Přátelské utkání - florbal

  22.10.2008

Přátelské utkání – florbal, 21. 10. 2008, Ždírec nad Doubravou

V úterý 21. října sehráli chlapci 6. a 7. tříd přátelské utkání ve florbale s žáky ZŠ Ždírec nad Doubravou.
Do utkání nastoupila obě mužstva s velkým nasazením. Do stavu 5:5 naši chlapci jenom výsledek dotahovali. V polovině prvního poločasu začali chlapci ze Ždírce využívat své síly a jejich skóre pomalu narůstalo. I když se naši žáci sebevíce snažili, soupeř vyhrál první poločas 13:11.
Druhý poločas nastoupili naši chlapci v pozměněné sestavě. Ani to však ze začátku nepomáhalo, protože soupeř využil našich chyb a jeho skóre stále narůstalo. V polovině druhého poločasu prohrávali naši kluci až o sedm branek. Asi 15 minut před koncem utkání došlo k další změně sestavy. Tato změna se ukázala jako velmi dobrý tah, protože jsme začali soupeře herně, ale hlavně fyzicky přehrávat. Projevilo se to i na skóre, protože jsme začali dávat jednu branku za druhou. Posledních deset minut jasně vyznělo pro naše mužstvo. Ze stavu 19:23 otočili naši chlapci na vítězných 25:24. Tímto výsledkem utkání také skončilo.
Všichni chlapci podali vynikající výkon. Nelze chválit jednotlivce, ale perfektní kolektivní výkon, který začínal od skvěle chytajícího brankáře přes výborné obránce, záložníky i útočníky.
Na brankách se podíleli: Janáček P. – 8, Pecina J. – 3, Vavroušek M. – 3, Sobotka A. – 3, Vanča T. – 3, Martinovský V. – 2, Vanča M. – 1, Jaroš P. – 1, Škrabal S. - 1
Naši školu reprezentovali:
Brankáři: Holas Z., Holas M.
Obránci: Vanča T., Martinovský V., Jaroš P., Doležal J.
Záložníci: Pecina J., Vanča M., Janáček P., Novotný J.
Útočníci: Čejka L., Sobotka A., Vavroušek M., Škrabal S., Doležal L.
Děkujeme všem chlapcům za předvedený výkon a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jiří Šikl