Praktická dopravní výchova

  14.10.2010

Praktická dopravní výchova

Ve středu 13. října navštívili naši školu pracovníci promotýmu silniční bezpečnosti se svým programem praktické dopravní výchovy pro školy. Akce byla určena pro děti od 1. do 6. třídy. Žáci těchto tříd absolvovali postupně různé praktické činnosti na dvou stanovištích před naší školou. Úkoly byly zaměřeny zejména na vysvětlení smyslu základních pravidel, které mají největší přínos pro bezpečnost dětí v provozu a které jsou nejvíce podceňovány. Hlavními tématy tak bylo například zajištění viditelnosti chodce a cyklisty, správné přecházení přechodu pro chodce, správné použití cyklistické přilby a bezpečné cestování v automobilu.
Děti si mohly prakticky vyzkoušet například správné připoutání bezpečnostními pásy v autě. Na monitoru počítače shlédli ukázku důsledků při nedodržení tohoto pravidla bezpečného cestování automobilem.
Počasí nám celé dopoledne přálo, dětem se program líbil a všichni si uvědomili, jak důležité je dodržování pravidel pro vlastní bezpečí v silničním provozu.

Mgr. Jitka Josková

praktická dopravní výchova praktická dopravní výchova

praktická dopravní výchova praktická dopravní výchova

praktická dopravní výchova praktická dopravní výchova