Soutěž „Poznej Vysočinu“

  20.2.2013
V první polovině února proběhlo na naší škole regionální kolo vědomostní soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou již tradičně vyhlašuje a organizuje Krajský úřad Kraje Vysočina.

V první polovině února proběhlo na naší škole regionální kolo vědomostní soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou již tradičně vyhlašuje a organizuje Krajský úřad Kraje Vysočina. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně a jejím cílem je podpořit zájem dětí o krásy a bohatství našeho kraje. Žáci řešili celkem 30 úloh z oblasti historie, kultury, místopisu, přírodopisu či známých osobností našeho kraje. Některé otázky vyvolaly mezi žáky po ukončení testu zajímavé debaty o správnosti řešení a přiměly je k následnému vyhledávání pravdivých a úplných odpovědí. V krajském kole, které se uskuteční v Jihlavě 22. 3. 2013 nás budou reprezentovat 2 nejúspěšnější řešitelé – Kateřina Špilková (9. ročník) a Vojtěch Hudec (9.ročník).

Přejeme jim mnoho štěstí i úspěchů.

Mgr. Dana Kazdová