Poznej Vysočinu - krajské kolo 2019

  19.3.2019
Po roce se naše škola opět účastnila soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou pořádal Krajský úřad Kraje Vysočina. Krucemburskou školu opět reprezentovali Kateřina Procházková a Marek Bačkovský...

Po roce se naše škola opět účastnila soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou pořádal Krajský úřad Kraje Vysočina. Krucemburskou školu opět reprezentovali Kateřina Procházková a Marek Bačkovský.
V pátek 15. března 2019 jsme vyrazili do krajského města a těšili se, jak dopadneme v měření sil nejlepších žáků a žákyň ze základních škol a příslušných ročníků nižších gymnázií kraje Vysočina. Každý ze soutěžících byl odměněn taštičkou s propagačními předměty, takže nikdo neodcházel s prázdnou. Slavnostní zahájení bylo v režii některých radních Kraje Vysočina, což samo o sobě velmi zvýšilo atraktivitu soutěže, stejně jako samotné genium loci. Následoval písemný test, ve kterém 173 soutěžících změřilo své vědomosti. Cíl všech soutěžících byl jasný: skončit nejhůře čtyřicátý, a tak si vybojovat místo v autobuse směr Praha (dvoudenní výlet). Další odměnou pro všechny účastníky bylo představení Úžasného divadla fyziky – „Vidět zvuk, slyšet světlo“.
Naši reprezentanti si vedli výborně. Kateřina Procházková obsadila v našlapané konkurenci 98. místo, zatímco Marek Bačkovský skvělé 24. místo, čímž si zajistil pozvánku na dvoudenní výlet do Prahy, který mimo jiné zahrnuje prohlídku Národního muzea, návštěvu Kramářovy vily, ale i divadelní představení. Nutno poznamenat, že největším nepřítelem našich soutěžících byl čas, který velmi zamíchal pořadím.
Katce i Markovi děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Mgr. Michaela Šinkorová