„Po stopách Jana Zrzavého“– soutěž dětských výtvarných prací

  2.7.2010
Základní škola Krucemburk ve spolupráci se Společností Jana Zrzavého uspořádala v letošním roce již šestý ročník soutěže dětských výtvarných prací pod názvem „Po stopách Jana Zrzavého“.

Základní škola Krucemburk ve spolupráci se Společností Jana Zrzavého uspořádala v letošním roce již šestý ročník soutěže dětských výtvarných prací pod názvem „Po stopách Jana Zrzavého“. Do soutěže se zapojili žáci ze ZŠ Havlíčkova Borová, ZŠ Okrouhlice, ZŠ Oudoleň, ZŠ Sobíňov, ZŠ Vojnův Městec a žáci z pořádající školy. Letos si připomeneme 120. výročí narození Jana Zrzavého, a tak proto vedle volné tvorby inspirované jeho dílem byla vyhlášena tato témata: „Jak dnes vidím místo, které namaloval Jan Zrzavý“; „Místo, kde je mi dobře“; „Jeníkovy pohádky“. Vyhodnocení a ocenění nejlepších výkresů proběhlo 24. června.

Práce mladých výtvarníků hodnotila porota ve složení: paní Miloslava Michalová, členka Společnosti Jana Zrzavého, pan Jan Jiří Rathsam, malíř, člen Společnosti Jana Zrzavého, pan Josef Kaňka, výtvarník. Odborná porota měla nelehký úkol - ze 100 vystavených prací vybrat tři nejlepší v kategoriích dle vyhlášených témat. Dále porota udělila několik zvláštních cen.

Slavnostního vyhodnocení soutěže byli přítomni i zástupci zúčastněných škol, kteří převzali věcné ceny a pamětní listy pro oceněné žáky.

Autorům vítězných prací gratulujeme a děkujeme všem, kteří se výtvarné soutěže zúčastnili.

Od 1. července do 31. srpna budou nejlepší výtvarné práce vystaveny v prostorách Úřadu městyse Krucemburk.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová

výsledková listina (PDF)

vyhodnocení soutěže vyhodnocení soutěže