Planetárium Hradec Králové 2010

  1.12.2010

Planetárium Hradec Králové – exkurze žáků 5. a 6. ročníku

Dne 30. listopadu 2010 navštívili žáci 5. a 6. ročníku naší ZŠ jako každý rok planetárium, tentokrát jsme cestovali do Hradce Králové. Program s názvem „Sluneční soustava“ začal v kinosále projekcí filmu o vzniku vesmíru a planet sluneční soustavy. Film byl průběžně doplňován o nové poznatky a snímky pořízené kosmickými sondami, které stále více odhalují tajemství vesmíru. Počasí nám bylo nakloněno, proto jsme mohli v kopuli planetária pozorovat pomocí velkého dalekohledu naši nejdůležitější hvězdu – Slunce i sluneční skvrny. Na noční obloze planetária jsme hledali Polárku a seznámili jsme se s některými souhvězdími letní i zimní oblohy. Na závěr jsme měli možnost zvážit se na zdejší kosmické váze a zjistit tak svoji hmotnost na některých vesmírných tělesech. Zakoupené suvenýry – planetární pexeso, fotografie planet, otočná zimní i letní obloha a další pomůcky nám jistě pomohou při opakování a upevnění učiva o planetární geografii. Už se všichni těšíme na další návštěvu někdy příště.

Mgr. Dana Kazdová, Lenka Debnárová