Olympiáda v ruském jazyce - ústřední kolo

  4.6.2024
V pátek 31. 5. 2024 proběhlo v Praze na Vysoké škole ekonomické ústřední kolo Olympiády v ruském jazyce...

V pátek 31. 5. 2024 proběhlo v Praze na Vysoké škole ekonomické ústřední kolo Olympiády v ruském jazyce. Za naši školu do celorepublikového kola postoupila žákyně 9. třídy Viktorie Votavová, která se sem probojovala jako výherkyně kola krajského. Soutěžící hodnotila tříčlenná porota, která se soutěžícími konverzovala na vylosované téma, pokládala záludné otázky. Viktorie se porotě také představila a popsala obrázek, který dostala. Mezi 11 účastníky, kteří se sjeli z celé České republiky, Viktorie svým výkonem vybojovala výborné 5. místo.
Gratulujeme k obrovskému úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a pečlivou přípravu.

Mgr. Petra Culková