Olympiáda v německém jazyce

  7.1.2008

 

Olympiáda v německém jazyce

Deutsch macht uns Spaß!
21.12. 2007 jsme potrápili své hlavinky a zúčastnili se školního kola olympiády v německém jazyce. První část – poslech jsme všichni zvládli bravurně a hravě.
O něco složitější bylo vyřešení komunikační situace na zvolené téma: Volný čas a cestování, Vánoce – svátky klidu a radosti, Dobroty v restauraci, Sport, Móda a nakupování, Škola – základ života, Dětská kultura. Vysvětli např. svým rodičům, že v létě s nimi nepojedeš k moři, ale chceš stanovat s kamarády u řeky ... a to prosím v němčině! Uff, to byla fuška!
Třetí část – popis obrázku byla nejjednodušší. Mnohoznačný obrázek nás motivoval a německá slovíčka sama hladce klouzala ze rtů. Pokud nám došel dech s nápady, paní učitelky Dana Kazdová a Monika Chmelařová nám hned zadaly doplňující otázky. Ale i ty jsme bleskem zodpověděli. Myslíme si, že předvánoční konverzační chvilka nám prospěla a dokázali jsme, že se umíme v cizím jazyce obstojně vyjádřit a dokážeme plynule komunikovat.

Naše umístění:    

 1. místo  Pavel Sodomka  27 bodů
 2. místo  Denisa Dymáčková  25 bodů
 3. místo  Monika Čejková  24 bodů
 4. místo  Jan Dymáček  23 bodů
 5. místo  Tereza Hrušová  19 bodů
 6. místo  Jarmila Křesťanová  18 bodů

                                                
 

V okresním kole bude naši školu reprezentovat ten nejlepší z nás – Pavel Sodomka.

Němčináři Pavel, Denisa, Monika, Honza, Tereza, Jarmila