Okresní kolo Pythagoriády pro žáky 5. a 8. tříd

  24.5.2017
V úterý 16. 5. 2017 proběhlo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě okresní kolo matematické soutěže s názvem Pythagoriáda ...

V úterý 16. 5. 2017 proběhlo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě okresní kolo matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Zúčastnili se jí žáci 5. a 8. tříd - úspěšní řešitelé školních kol z celého havlíčkobrodského okresu. Naši školu v této soutěži reprezentovali celkem 3 žáci – David Mitana a Jan Kasal z 5. třídy a Benedikt Coufal z 8. třídy. Všichni chlapci se snažili uspět na výbornou a svědomitě počítali nesnadné úlohy. Nejlépe se zadařilo Davidu Mitanovi, který se i v okrese stal úspěšným řešitelem a ve své kategorii se umístil na 5. místě.
Všem našim matematikům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a Davidovi blahopřejeme k pěknému umístění v této soutěži.

Mgr. Jitka Josková