Odborný seminář s exkurzí – Zemědělská a.s. Krucemburk – 7. 11. 2016

  8.11.2016
Ráno se v chladném počasí vydali žáci 8. a 9. třídy do areálu podniku Zemědělská a.s. Krucemburk...

Ráno se v chladném počasí vydali žáci 8. a 9. třídy do areálu podniku Zemědělská a.s. Krucemburk. Společně s našimi žáky se této akce zúčastnili i osmáci ze ZŠ Ždírec nad Doubravou. Po krátkém uvítání následoval odborný seminář „Zemědělství a venkov Kraje Vysočina“. Tento seminář byl spojen se soutěží pro všechny zúčastněné žáky. Za správné odpovědi získávali body a vítězové si odnesli drobné dárky. Poté následovala prohlídka areálu. Byly vytvořeny čtyři skupiny, které si postupně prohlédly jednotlivé oblasti – živočišnou a rostlinnou výrobu, zpracování senáže, ale hlavně prohlídka zemědělských strojů. Žáci shlédli i dojírnu, která zvládne za směnu podojit 700 dojnic. Nejvíce asi zaujala prohlídka zemědělských strojů a to i děvčata. Vždyť možnost vylézt si na kombajn, který má kola větší, než jsme my, nemáme každý den. Kouzelná byla samozřejmě telátka, která jsme si mohli pohladit na konci exkurze.
Příjemné dopoledne jsme zakončili výborným obědem a návratem domů.

Mgr. Jitka Kadlecová, Mgr. Jiří Šikl