Ochrana člověka za mimořádných situací

  30.6.2017
Ve čtvrtek 29. 6. 2017 proběhl na naší škole projekt Ochrana člověka za mimořádných situací...

Ve čtvrtek 29. 6. 2017 proběhl na naší škole projekt Ochrana člověka za mimořádných situací. Po cvičném poplachu proběhla evakuace žáků před školu. Po příjezdu dobrovolných hasičů se uskutečnila ukázka na hřišti a následný zásah hasičů a některých žáků, mladých dobrovolníků. Po svačinové přestávce  si žáci na osmi stanovištích procvičili teorii i prakticky v dopravní výchově, krvácení, zlomeniny, přenos raněného, orientace v terénu, evakuace, hasicí přístroje. V tělocvičně děti procvičily svoji obratnost na opičí dráze. Všechna stanoviště z důvodu špatného počasí byla připravena v prostorách školy. Myslím, že tento den se vydařil a nikomu nevadilo, že počasí nám nepřálo.
Mgr. Jana Mäki