Nevidomí mezi námi

  19.12.2019
13. prosince 2019 se uskutečnila beseda pro žáky 6. – 8. tříd na téma Nevidomí mezi námi. Seminář se uskutečnil ve spolupráci s nadačním fondem Mathilda...

13. prosince 2019 se uskutečnila beseda pro žáky 6. – 8. tříd na téma Nevidomí mezi námi. Seminář se uskutečnil ve spolupráci s nadačním fondem Mathilda. Žáci se dozvěděli o životě nevidomých, s čím se denně potýkají, jaké kompenzační pomůcky jim usnadňují život například psací stroj, přístroj na nalévání teplé vody a vypichovací zápisník pro nevidomé. Paní lektorka si přivedla svého vodícího psa, který jí pomáhá začlenit se do běžného života.

                                                                                                                                                    Mgr. Klára Raurová