Návštěva VČD v Pardubicích pro 1. stupeň

  10.1.2018
V pondělí 8. ledna 2018 žáci 1. - 5. třídy navštívili dramatizaci oblíbeného animovaného seriálu Jája a Pája ve VČD v Pardubicích...

V pondělí 8. ledna 2018 žáci 1. - 5. třídy navštívili dramatizaci oblíbeného animovaného seriálu Jája a Pája ve VČD v Pardubicích. Tuto pohádku, kterou znají mladí i dříve narození, pro nás připravilo brněnské hostující divadlo Radost.
„V malé chalupě bydlí vysloužilý námořník děda Lebeda, se svými vnuky Jájou a Pájou. Jejich každodenní dobrodružné příhody a radosti se jim snaží často narušit a pokazit mazaný, závistivý a lakomý soused Krkovička. Naštěstí je tu ale zkušený a moudrý děda Lebeda, který si vždycky ví rady, jak na něj vyzrát. Takže tím napáleným je nakonec hamižný a nepřejícný soused… Příběhem jednoho roku (epizody se odehrávají na jaře, v létě, na podzim a končí v zimě), diváky provázeli zpívající a hrající hasiči Fanda a Láďa a nechyběla ani sousedka Mráčková, papoušek dědy Lebedy, paličatá koza a další postavy příběhů.“
Naši žáci byli ohromeni krásnými kulisami, hlavními hrdiny, rytmickými písněmi nebo vtipnými replikami. Časté věty, které zněly na konci opravdu pěkného představení, byly „To bylo nádherné!“ nebo „Kdy zase pojedeme do divadla?“

 Mgr. Věra Štouračová