Návštěva Muzea kočárků v Krucemburku

  16.12.2016
Ve čtvrtek 15. prosince 2016 se žáci sedmé třídy zúčastnili exkurze do krásného malého muzea starožitností ...

Ve čtvrtek 15. prosince 2016 se žáci sedmé třídy zúčastnili exkurze do krásného malého muzea starožitností a prohlédli si užitkové i okrasné historické předměty našich předků. Obdivovali jsme staré dobové kočárky, šicí stroje, kávomlýnky, žehličky, hračky i knoflíky z časů dávno minulých a vyslechli si poutavý výklad vášnivého sběratele a majitele všech starých pokladů pana Jiráska. Snad se netradiční hodina výchovy k občanství s tématem Kultura a tradice všem líbila.

                                                                                                          Mgr. Monika Chmelařová

Exkurze do muzea kočárků

Ve čtvrtek jsme šli do muzea kočárků, kde jsme obdivovali mnoho kočárků od těch pro panenky, až po ty pro miminka. Viděli jsme i poměrně dost šicích strojů, které znám z vyprávění mé babičky. Mezi exponáty patří i dětské sáně z roku 1950 nebo staré hračky, se kterými si hráli naši rodiče. V muzeu je spoustu zajímavých exponátů, které byste jen tak někde neviděli. Zaujal mě např. kočárek pro dvojčata, nebo kočárek Princeska z roku 1955. Exkurzí nás prováděl pan Jirásek. Tato prohlídka se mi velice líbila, byla zajímavá a vřele ji doporučuji.

                                                                                              Veronika Marie Balková, 7. třída