Návštěva knihovny J. M. Sychry ve Žďáru nad Sázavou

  20.3.2017
Ve čtvrtek 16. 3. 2017 navštívili žáci 3. - 5. třídy naší školy hudební oddělení Okresní knihovny ve Žďáru nad Sázavou...

Ve čtvrtek 16. 3. 2017 navštívili žáci 3. - 5. třídy naší školy hudební oddělení Okresní knihovny ve Žďáru nad Sázavou. Paní knihovnice z hudebního oddělení pro děti připravila program s názvem „Zapomenutá řemesla v písni a tanci“. Program byl velmi zajímavý a pestrý. Žáci se dozvěděli mnoho informací o již zapomenutých řemeslech, jejich významu a funkcích. Jmenována byla například řemesla jako dráteník, kolomazník, koudelník, krejčí, parukář a řada dalších. U každého řemesla žáci hádali, co asi takový řemeslník dělal, jaké nástroje používal, a na závěr si vždy o něm zazpívali písničku. Součástí programu byl i test znalostí, které si měly děti z daného programu zapamatovat. Test všichni hravě zvládli. Návštěva knihovny se opět vydařila a již nyní se těšíme zase někdy příště.

Mgr. Jitka Josková