Návštěva Knihovny J. M. Sychry ve Žďáru nad Sázavou 1. - 3. třída

  3.5.2015
Ve čtvrtek 23. 4. 2015 navštívili naši malí čtenáři – žáci 1. - 3. třídy naší školy - Okresní knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Pro děti byla připravena další knihovnická lekce, tentokrát obecně zaměřená.

Ve čtvrtek 23. 4. 2015 navštívili naši malí čtenáři – žáci 1. - 3. třídy naší školy - Okresní knihovnu ve Žďáru nad Sázavou. Pro děti byla připravena další knihovnická lekce, tentokrát obecně zaměřená. Paní knihovnice s dětmi diskutovala o knihovně – k čemu slouží, jaká má oddělení, jak se přihlásit do knihovny nebo jak si půjčovat knihy, časopisy, CD i DVD. Děti se dozvěděly, kolik má knih dětské oddělení knihovny, co všechno si lze půjčit a jak jsou knihy řazené. Následovalo seznámení se zajímavou knihou spisovatelky Olgy Hejné – „111 Příběhů", ze které jim paní knihovnice přečetla 3 příběhy. Děti měly za úkol každý příběh vysvětlit. Na závěr lekce přišly na řadu hádanky z pohádek – dle obrázku měly určit název známé pohádky. Všechny úkoly a kvízy zvládly děti na jedničku a vysloužily si velkou pochvalu.

Mgr. Jitka Josková