Muzeum nové generace a Hry a klamy ve Žďáře nad Sázavou

  29.3.2018
27. března 2018 se žáci 6. – 8. ročníku zúčastnili exkurze a logické výstavy...

Muzeum nové generace nabízí velmi zajímavé výukové programy, které jsou doplněné vyprávěním o architektu Janu Santinim a návštěvou kaple. Náš program se jmenoval „Člověk v domě, dům v člověku“, žáci si sami mohli navrhnout a kreativně z různých materiálů ve čtyřčlenných skupinách vytvořit kapli, zámek, nebo jiný náboženský objekt. Žáci vnímali různé působení staveb, pojmenovávali součásti architektury – klenba, světlo, půdorys, zasazení v prostoru.
Poté jsme navštívili baziliku Nanebevzetí Panny Marie, kde nám průvodkyně ukázala dokonalost stavby Jana Santiniho. Po prohlídce následovala návštěva logického centra „Hry a klamy“. Zde si každý vyzkoušel to, co ho zajímalo.

Mgr. Monika Henychová

Sami žáci napsali:

„Moc mě to bavilo, nejvíce mě bavilo, jak jsme stavěli ve skupince svoji kapli. Líbilo se mi chodit zrcadlovou chodbou a pak spousta zajímavých věcí na Hrách a klamech“.     

Josef Ondráček a Adam Král, 6. třída

„Včera jsme byli na exkurzi ve Žďáře nad Sázavou. V kostele to bylo moc krásné, všechny ty sochy a světlo, ale byla tam zima. Na Hrách a klamech se mi líbila zrcadla a mačkání tlačítek na rychlost. Získala jsem dost vysoký počet bodů.“

Kateřina Procházková, 6. třída

„Moc se mi líbilo, jak v klášteře bydleli mniši. Mohli mluvit jenom v jedné místnosti, jinak ne. Líbil se mi kostel do kříže, byl úplně TOP. Hry a klamy byly také super, prostě moc se mi to líbilo.“

Iveta Šulcová, 6. třída