Mc Donald´s Cup 2011

  9.5.2011

Mc Donald´s Cup 2011

Ve čtvrtek 5. května se chlapci 3. – 5. třídy zúčastnili tradičního turnaje v minikopané v Havlíčkově Brodě. Všech 17 zúčastněných týmů bylo rozděleno do 4 skupin, ze kterých postupovali pouze vítězové do finálové skupiny a druzí do boje o 5. – 8. místo. Los nebyl pro naše kluky příznivý, protože byli nalosováni do jediné skupiny, kde bylo 5 družstev. I tak se pustili do boje o postupové místo s velkou snahou.
V prvním zápase nastoupili proti ZŠ Komenského Světlá nad Sázavou. Od první minuty jsme byli lepším týmem, ale zrazovala nás koncovka. Protože jsme nevyužili žádné šance, utkání pro nás skončilo smolně 0:0. Ve druhém zápase nás čekala ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod. I v tomto utkání hráli kluci velmi dobře. Po poločase jsme vedli 2:0, ale toto vedení chlapci neudrželi a s brodskými fotbalisty inkasovali tři branky. Nakonec jsme prohráli 2:3 (J. Veselský, L. Mrštík). Třetí zápas jsme nastoupili proti ZŠ Štoky a jednoznačně zvítězili 6:2 (J. Veselský – 5, F. Dymáček – 1). Poslední zápas se ZŠ Oudoleň byl z naší strany jednoznačný a zvítězili jsme 8:0 (J. Veselský – 4, P. Soukup – 2, L. Mrštík – 2). Celkově získali kluci 7 bodů, ale ani ty nestačily na postup, protože jsme skončili ve skupině na 3. místě.
Školu reprezentovali: Pavel Soukup, Jan Losenický, Vojtěch Veselský, Jakub Cisárik, Václav Daněk, Filip Dymáček, Libor Mrštík a Jiří Veselský.
Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jiří Šikl