MATEMATICKÝ KLOKAN 2018

  19.4.2018
Již tradičně se naši žáci ze 2. - 9. třídy zapojili do soutěže Matematický klokan...

Již tradičně se naši žáci ze 2. - 9. třídy zapojili do soutěže Matematický klokan. Tato mezinárodní soutěž není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat matematiku zábavnou, přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh, založených především na logické úvaze, může každý zažít radost z úspěchu. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: Cvrček (2. - 3. třída), Benjamín (4. - 5. třída), Klokánek (6. - 7. třída), Kadet (8. - 9. třída). V kategorii Cvrček řešili žáci v čase 60 minut 18 úloh. V ostatních kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh v časovém limitu 60 minut. 

Nejúspěšnější řešitelé z jednotlivých kategorií:
Kategorie Cvrček 

Jméno a příjmení Třída Počet bodů (max. 90)
Tereza Valecká III. 62

Barbora Coufalová

III.

57

Artur Lipka

III. 57

Kategorie Klokánek

Jméno a příjmení Třída Počet bodů (max. 120)
Nikol Dostálová V. 84
Jan Šulc V. 83

Vendula Valecká

Tomáš Šrámek

V. 73

Kategorie Benjamín

Jméno a příjmení Třída Počet bodů (max. 120)
Jan Kasal VI. 77
René Vašek VI. 61
Jakub Pilař VI. 58

Kategorie Kadet

Jméno a příjmení Třída Počet bodů (max. 120)
Petr Kasal IX. 77

Jakub Kopecký

VIII.

74
Benedikt Coufal IX. 70

Všem soutěžícím děkujeme a nejúspěšnějším gratulujeme.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová