Matematická olympiáda žáků 5. a 9. tříd - okresní kolo šk. r. 2022/2023

  26.1.2023
Ve středu 25. ledna 2023 se v Havlíčkově Brodu uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády žáků 5. a 9. tříd...

Ve středu 25. ledna 2023 se v Havlíčkově Brodu uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády žáků 5. a 9. tříd. Soutěžící měli za úkol v několikahodinovém limitu vyřešit příklady zaměřené na schopnost logického úsudku. Naši školu reprezentovaly čtyři žákyně, které úspěšně vyřešily úlohy školního kola.
V kategorii 5. tříd se Monika Zrzavá umístila na výborném 6. místě a se ziskem 10 bodů se stala úspěšnou řešitelkou okresního kola. Její spolužačka Viktorie Zámorská obsadila pěkné 11. místo. Kategorie 9. tříd se zúčastnili pouze 3 žáci ze základních škol, ostatní soutěžící byli z víceletých gymnázií. V silné konkurenci nejlepších matematiků našeho okresu získala Mirka Vašková velmi pěkné 8. místo, Sofii Bencové patřilo 13. místo.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová, Mgr. Jana Mäki