Matematická olympiáda žáků 5. a 9. tříd - okresní kolo

  4.2.2019
Ve středu 30. ledna 2019 se konalo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Matematické olympiády žáků 5. a 9. tříd. Také naše škola vyslala do této soutěže čtyři žáky, kteří úspěšně vyřešili náročné úlohy školního kola...

Ve středu 30. ledna 2019 se konalo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Matematické olympiády žáků 5. a 9. tříd. Také naše škola vyslala do této soutěže čtyři žáky, kteří úspěšně vyřešili náročné úlohy školního kola. A i zde se jim vedlo velmi dobře.
V kategorii pátých tříd, které se zúčastnilo 25 soutěžících, se Mirka Vašková umístila na 7. místě a stala se s 9 body úspěšnou řešitelkou, Sofie Bencová se ziskem 8 bodů obsadila 8. místo. 
Účast v kategorii žáků 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií je rok od roku nižší. Letos se okresního kola zúčastnilo pouze 6 žáků - 3 z gymnázií a 3 ze ZŠ. Jsme velmi rádi, že naši žáci se nezalekli obtížných matematických úloh a zařadili se mezi 6 nejlepších matematiků na okrese. Jakub Kopecký získal 2. místo a Jana Somsiová  5. místo.
Všichni jmenovaní si zaslouží naše poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulaci k dosaženým výsledkům.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová, Mgr. Eva Janáčková