Krajské kolo Matematické olympiády žáků 9. tříd - 23. 3. 2011

  7.4.2011

Krajské kolo Matematické olympiády žáků 9. tříd

Ve středu 23. března 2011 se uskutečnilo v budově Gymnázia Jihlava krajské kolo Matematické olympiády. Soutěže se zúčastnilo 37 žáků z 22 základních škol a víceletých gymnázií. Z okresu Havlíčkův Brod si účast v krajském kole soutěže vybojovali úspěšným řešením okresního kola celkem čtyři mladí matematici a právě dva z nich jsou z naší základní školy – žáci 9. třídy Anežka Kavalírová a Pavel Benc. Řešením 4 náročných úloh získali oba shodně 7 bodů z 24 možných a obsadili 31. – 34. místo.
Přesto, že pro ně je umístění možná malým zklamáním, zaslouží si vzhledem k náročnosti soutěže poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.
Anežce i Pavlovi přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Miloslava Baumgärtnerová

výsledková listina (PDF)

Matematická olympiáda žáků 9. tříd - krajské  kolo Matematická olympiáda žáků 9. tříd - krajské  kolo ;