Stříbrná školní družina – 2. místo v MEA

  11.3.2013

Stříbrná školní družina – 2. místo v MEA

Úkolem třetího kola Malé energetické akademie, do kterého se přihlásili žáci naší školní družiny, bylo s pomocí dospělé osoby sestavit jednoduchý elektrický obvod, který bude fungovat na baterii. Žáci se pustili do práce a vymysleli i zajímavé využití vytvořených elektrických obvodů. Rozhodli se totiž vytvořit mapu Krucemburku, na níž se budou jednotlivé kulturní památky a významné budovy rozsvěcovat po sepnutí vypínače. Nakolik se jim jejich práce povedla, můžete posoudit na přiložené fotografii. Soutěžní práce zaujala i porotu, která jí udělila v krajském kole druhé místo a odměnila všechny žáky malými digitálními hodinami. Žákům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším soutěžním klání.

Marcela Pospíchalová


Malá energetická akademie - třetí kolo  Malá energetická akademie - třetí kolo