Vítězství školní družiny v 1. kole Malé energetické akademie

  14.12.2012

Vítězství školní družiny v 1. kole Malé energetické akademie

12. prosince 2012 proběhlo ve školní družině slavnostní vyhlášení výsledků prvního kola celoroční soutěže Malá energetická akademie, které se naše družina každoročně účastní. V krajském kole získali naši žáci 1. místo. Na plnění prvního soutěžního úkolu pátého ročníku MEA, v němž měli vyrobit větrník se všichni nesmírně těšili. Jejich práce začala hned na začátku školního roku při vymýšlení a hledání námětů pro výrobky. Nápadů bylo mnoho, a proto se děti s chutí pustily do realizace téměř všech. Výsledkem bylo nepřeberné množství kombinací krásných a funkčních větrníků nejrůznějších tvarů a typů. Snažili se, aby každý větrník byl originálem. Žáci se rovněž zamýšleli nad způsoby, jakými by mohly jejich větrníky lépe fungovat a náměty měly možnost ověřit v praxi při pobytu venku na školním hřišti. Kromě toho si s větrníky užili spoustu legrace při závodech v běhu. Všechny naše aktivity jsme průběžně dokumentovali a zasílali porotě. Za svoji šikovnost byli žáci odměněni stolní společenskou hrou, kalendářem, klíčenkou a penálem.
Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů při plnění zbývajících čtyř úkolů Malé energetické akademie.

Marcela Pospíchalová 

Malá energetická soutěž - 1. kolo  Malá energetická soutěž - 1. kolo