Malá energetická akademie – 1. místo v kraji Vysočina

  24.6.2013

Malá energetická akademie - 1. místo v kraji Vysočina 

Celoroční ekologická soutěž Malá energetická akademie již zná své vítěze. V kategorii velkých skupin zvítězila krucemburská školní družina. V průběhu celého školního roku řešili žáci úkoly týkající se energetiky, obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí. Postupně se tak soutěžící seznámili prostřednictvím vlastních výrobků a pokusů s větrnou energií, sestrojili jednoduché parní čerpadlo z plechovky od limonády, vytvořili interaktivní mapu Krucemburku, vymysleli a realizovali pokus s autíčkem na solární pohon a sestavili vodní mlýnek, se kterým se na nedalekém potoce báječně pobavili. A o co šlo v průběhu soutěže především? Prostřednictvím dobrovolné nezávazné zábavné dětské hry a na základě vlastního zájmu a volby získávat nové zkušenosti a dovednosti. Za svoji šikovnost a um byly děti odměněny množstvím individuálních cen a poukázkou na nákup nábytku do školní družiny ve výši 25 tisíc Kč.

Marcela Pospíchalová

 

Malá energetická soutěž - 1. místo v kraji Vysočina