Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku

  12.2.2013
Od 4. – 8. února 2013 proběhl v Daňkovicích lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku a 8 žáků z 8. ročníku.

Od 4. – 8. února 2013 proběhl v Daňkovicích lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku a 8 žáků z 8. ročníku. Žáci nejen poctivě trénovali na všech loukách kolem Daňkovic, ale rozvíjeli i další sportovní aktivity. Každý večer probíhala jiná soutěž – piškvorky, stolní tenis, skládání básniček a nechyběla diskotéka. Celý týden se bodoval pořádek na pokojích, kde bylo díky malému životnímu prostoru dost obtížné udržet alespoň trochu pořádek. Nejlepší pořádek si udrželi chlapci, Lukáš Doležal a Dan Myška, ti měli celý týden vždy vzorně uklizeno. Středa odpoledne už klasicky patřila procházce do Sněžného, návštěvě místní cukrárny a dalších obchůdků. Ve čtvrtek se uskutečnily lyžařské závody, i když sněhové podmínky nebyly zrovna nejlepší. Všichni jeli s nasazením sil. Z chlapců uspěl nejlépe Lukáš Pečenka a z dívek si prvenství vybojovala Tereza Zelená.
Sportovní aktivity doloží fotografie, ale básničky stojí určitě za přečtení. Poděkování patří též pracovníkům penzionu, kteří se o nás po celý týden vzorně starali. Všichni žáci si určitě odvezli řadu jen těch příjemných zážitků.

Mgr. Monika Henychová, Ing. Ivana Tomková

Lukáš Pečenka, Michal Kopecký                             Aneta Josková, Andrea Kazdová
„Hádala se lyže s lyží,                                           „Běžky, to je zábava,
Co se stane, když se zkříží.                                     Je to naše povaha.
Kdyby šlo jen o lyže!                                             Jedu dolů, křičím „sláva“!
Vznikly jiné potíže.                                               Tamhle dole někdo mává.
Sníh se zvedl jako mrak,                                        Najednou se ozve rána
Z lyžaře je sněhulák.“                                           a nad námi černá vrána.
                                                                         Půjdem radši pěšky, 
                                                                         nebo vezmem běžky?“
lyžařský výcvikový kurz 2013 lyžařský výcvikový kurz 2013

další fotografie zde