Lyžařský výcvikový kurz - Daňkovice 2011

  14.2.2011

Akce: Lyžařský výcvikový kurz

Místo: Daňkovice – penzion Selský dvůr

Termín: 7. – 11. 2. 2011

Co dělat, když dva dny před lyžařským kurzem roztaje téměř všechna zimní sněhová nadílka? Sníh najít! A my ho opravdu našli. Ve stínu na palouku u lesa a v bukovém háji pod observatoří Buchtův kopec. Lyžovat na ztvrdlé ledové ploše však nebylo vhodné pro sedmáky-začátečníky, a proto jsme jeden slunečný den podnikli cestu autobusem do Nového Města a pilovali lyžařskou techniku ve známém lyžařském areálu u Ski hotelu. Tam si teprve dvacet šest lyžařů i jejich vedoucí vychutnali ten pravý požitek na běžkách na vzorně upravené trati.
Běžky jsme střídali s pěší turistikou a úterní odpoledne vyšli do malebného okolí penzionu a slezli zříceninu hradu Štarkov ukrytou v hustém temném lese. Nechyběla ani obvyklá návštěva cukrárny ve Sněžném, večerní taneční průprava na velmi žádaných diskotékách a méně oblíbené soutěžení v úklidu pokojů. Kromě běžek děti ve volném čase trénovaly stolní tenis, aby mohly uspořádat turnaj dívek i chlapců o sladkou čokoládovou odměnu.
Čtyři dny utekly jako voda a znavení, ale spokojení běžkaři se z krásného čistého koutu Žďárských vrchů navrátili domů s pocitem skvěle využitého týdne bez učení.
Poděkování patří majiteli i všem zaměstnancům penzionu Selský dvůr za báječnou chutnou kuchyni, skvělou péči a starost o naše pohodlí.

Mgr. Monika Chmelařová 

lyžařský výcvikový kurz 2011 lyžařský výcvikový kurz 2011

lyžařský výcvikový kurz 2011 lyžařský výcvikový kurz 2011

další fotografie zde