Lyžařský výcvikový kurz

  8.2.2016
Daňkovice 1. – 5. 2. 2016, pro žáky 7. – 9. třídy

Prvního února odjeli žáci 7. třídy a vybraní žáci z 8. a 9. třídy do Daňkovic na lyžařský výcvik. Protože to se sněhem bylo špatné, byli všichni připraveni na pochod v terénu za každého počasí. Pochody se uskutečnily dva – na Buchtův kopec a na zříceninu ve Štarkově. Další dva dny proběhl lyžařský výcvik ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Na umělém sněhu jsme kroužili okruh 400 metrů a ti zdatnější se vydali na větší okruh po běžeckých trasách. Všichni si to nakonec užili a zastihla nás dokonce i sněhová vánice.
Po večerech probíhaly různé soutěže – vědomostní, piškvorky, sportovní, pink ponk a taneční. Byla i přednáška pana ředitele o typech lyží a mazání. Do soutěží se zapojili všichni, ale zvítězit všichni nemohou. Každému se dařilo v něčem jiném a i v bodování čistoty a pořádku byly velké rozdíly. Každý pokoj vytvořil i vlastní básničku a některé byly velmi zdařilé. Týden utekl jako voda a všichni se ve zdraví vrátili zpět domů. Určitě budou na „lyžák“ dlouho vzpomínat.

Mgr. Monika Henychová

„Lyžák“

Vemte lyže, batohy,

pojedeme na hory.

Pojedeme z kopečku,

narazíme do stromečku.

 

Potom s boulí na hlavě,

pojedem až k budově.

U budovy zastavíme,

tam se taky otočíme.

Pojedeme tam a sem

a tak skončí celý den.     

Trochtová, Čermáková, 7. tř.    

 

„Lyžák“

Konečně je tu lyžák

a já vypadám jak pytlák.

V batohu mám věcí dost,

jenom takhle pro radost.

 

Když už je tu noc,

tak zlobíme moc.

A když je tu den,

tak nás honí ven.

 

Začali jsme lyžovat

A kluci nás koulovat.

Novotná, 9. tř., Vašková, Jarošová, 8. tř.      

 

 

„Romantika na sněhu“

Byl krásný zimní den,

když Ben vyšel ven.

Krajina krásná to byla,

tajemná dívka ho tam políbila.

Však on se k ní odvrátil zády

a na lyžích odjel s kamarády.

 

Dívka za ním běžela,

však že nedoběhne, věděla.

Ben spadnul do sněhu

a byl centrem výsměchu.

Uvědomil si, že udělal chybu,

když nevěřil jejímu láskyplnému slibu.

Boháč, Kasal, Coufal, Mitana 7. tř.