Lyžařský sportovní kurz 2024

  20.2.2024
Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 5. 2. do 9. 2. 2024...

Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 5. 2. do 9. 2. 2024. Účastnilo se ho 18 dětí ze 7. a 9. třídy. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina se měla zdokonalit na běžkách. Bohužel počasí nám nepřálo. Sníh v okolí Daňkovic nebyl, tak jsme s šesti žáky chodili po okolí. Navštívili jsme Buchtův kopec, kde je radiostanice. Mohli jsme si prohlédnout 30 m vysokou věž, kde byl krásný výhled do okolí. Plavali jsme v krásném bazénu v Novém Městě na Moravě, kde jsme navštívili i muzeum. Nechyběla ani vycházka na zříceninu Štarkov. Celý týden jsme se zabývali geocachingem. Je to hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití mobilu při hledání skryté schránky nazývané cache. Druhá skupina jezdila celý týden do sportovního areálu Jimramov. Svoji rozlehlostí, členitostí a množství využití tras pro sjezd je naprosto ojedinělý na Vysočině. Žáci měli možnost se zdokonalit ve sjezdovém lyžování. Dobré jídlo a hezké ubytování přispěly k tomu, že děti udělaly v lyžování velký pokrok. Nechyběly ani orientační závody – Sběr QR kódu a zimní bojová hra. Společné večery trávili žáci formou společenských her. Z kurzu se všichni vraceli sice hodně unaveni, ale zdraví a spokojení.

Mgr. Jiří Šikl, Ing. Ivana Tomková