Lyžařský sportovní kurz 2020

  11.2.2020
Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 3. 2. do 7. 2. 2020. Účastnilo se ho 21 dětí ze 7. a 8. třídy...

Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 3. 2. do 7. 2. 2020. Účastnilo se ho 21 dětí ze 7. a 8. třídy. I přes nepřízeň počasí se nám podařilo dva dny věnovat lyžování, navštívit muzeum ve Svratce i zaplavat si v bazénu. Společné večery děti trávily formou společenských her. Z kurzu se všichni vraceli sice hodně unavení, ale zdraví a spokojení.

Mgr. Šikl Jiří, Ing. Tomková Ivana

Krátké zprávičky žáků:

1) Na začátku LVK nebyl sníh, a tak jsme šli na procházku. Druhý den jsme navštívili plavecký bazén ve Svratce, což se nám moc líbilo. Při zpáteční cestě začalo sněžit, takže další dny jsme běžkovali. Ze začátku nám to moc nešlo, ale pak jsme se zlepšili. Celý lyžařský kurz jsme si užili, panovala velmi dobrá nálada.

Rykr Tomáš, Kasal Jan, Martinovský Radim, Polívka Karel

2) Když jsme přijeli, po sněhu ani památky. Vypadalo to, že budeme chodit na procházky. V úterý jsme byli ve Svratce, kde jsme navštívili muzeum a zaplavali jsme si v bazénu. Ve středu napadl sníh, a tak jsme vyrazili na běžky. Po pár pádech jsme se to konečně naučili. Ve čtvrtek jsme se zdokonalovali v jízdě z kopce. Lyžařský výcvik se nám moc líbil.

Zrzavý Michal, Šulc Jan, Wagner Ondřej

3) V pondělí jsme přijeli do Daňkovic, kde jsme se ubytovali v penziónu Selský Dvůr. První den jsme se byli projít po okolí, druhý den jsme byli v muzeu ve Svratce. Konečně třetí a čtvrtý den jsme mohli lyžovat. Počasí nám nepřálo, byla zima a vítr. Lyžák se nám líbil.

Coufalová Berenika, Mrštíková Nela, Virglová Barbora, Škodová Kristýna.

4) Na lyžařském kurzu se nám líbilo. Protože jsme běžkovali, večer hráli společenské hry a skvělá byla návštěva bazénu. A jako vždy tady moc dobře vaří.

Pášová Anna, Součková Natálie

5)  Lyžák

V Daňkovicích je to prima,
cítím se tu jako doma.
Jídla je tu dost,
běžky jsou náš denní host.
Kolem lesa, luk a strání,
užíváme si běžkování.

Kamarádová Tereza, Matulová Terezie, Zvolánková Karolína, Dostálová Nikola