Lyžařský sportovní kurz

  13.2.2017
Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 6. 2. do 10. 2. 2017...

Již tradičně se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky naší školy v Daňkovicích v termínu od 6. 2. do 10. 2. 2017. Účastnilo se ho 27 dětí ze 7. až 9. třídy. Dobré jídlo, rozumně skloněné svahy, hezké ubytování přispěly k tomu, že děti udělaly v lyžování velký pokrok. Po týdnu lyžování si pak žáci poměřili vzájemné síly v běžkařských závodech. Společné večery trávili formou společenských her a závěrečný večer patřil diskotéce. Z kurzu se všichni vraceli sice hodně unavení, ale zdraví a spokojení.

Mgr. Šikl Jiří, Ing. Tomková Ivana

Krátké zprávičky žáků:

Lyžák

Z postele vstáváme kysele,

 pak jezdíme vesele.

Co se běžkovat učili,

na přestávku se těšili.

Když jsme se vrátili,

těla jsme si umyli.

Někteří s potížemi dojeli,

pak na večeři letěli.

Lyžák, lyžák to je věc,

je dobrý taky na pokec.

Pak zazvonil zvonec

 a lyžáku je konec.

Málek, Coufal, Kasal, Mitana

Lyžák

Skládám tuhle básničku

na lyžařském výcviku.

Všichni tady lyžujeme,

někdy taky padáme.

Kdo umí jen,

s ředitelem jezdí ven.

Ti, co občas upadnou

jezdí s učitelkou Tomkovou.

Ředitel s učitelkou hodní jsou,

spoustu poznatků z lyží přinesou.

Žižková, Somsiová, Richterová

Letošní kurz se nám vydařil, přestože jsme se tak dobře neznali se 7. třídou. Při každém výcviku jsme jezdili nové trasy a poznávali okolí Daňkovic. Jsme rády, že jsme jely a poznaly lépe své mladší spolužáky.

Hejlíková, Kučerová

Lyžák se nám velice líbil. Hned v pondělí odpoledně jsme byli lyžovat, moc nám to nešlo a padali jsme jako hrušky ze stromu. Lyžovali jsme 2x denně, když jsme se vrátili, byli jsme tak unaveni, že jsme lehli do postele a spali. Během týdne jsme své lyžařské umění vylepšili, což jsme dokázali na závodech. Večer na pokojích panovala dobrá nálada.

Štěpánová, Kubíková, Virglová

Tento rok jsme byli na LVK poprvé a moc se nám tu líbilo. Běžkovali jsme 2x denně. Vše jsme zvládli. Jídlo bylo dobré. Za týden jsme udělali velký pokrok. Při závodech jsme si vedli dobře. LVK byl také super v ucelování vztahů mezi námi. Možná za rok pojedeme opět.

Bálková, Procházková, Stehnová