LVK Josefův Důl

  22.2.2022
Lyžařský výcvikový kurz se konal v Josefově Dole od 7. – 11. února. Ubytování bylo zajištěno na chatě Savoj...

Lyžařský výcvikový kurz se konal v Josefově Dole od 7. – 11. února.  Ubytování bylo zajištěno na chatě Savoj. Zúčastnilo se 26 žáků ze 7. a 8. třídy.  Žáci se učili sjezdovému lyžování, snowboardu a i  lyžařské běžecké technice. Počasí nám přálo, a tak výcvik probíhal dopoledne i odpoledne. Každý den jsme vyráželi na sjezdovku a zdokonalovali naši techniku. Na závěr kurzu se všichni zúčastnili lyžařských závodů a každý obdržel diplom s malou sladkostí. Samozřejmě nechyběl ani výlet do Smržovky, kde si každý koupil nějakou tu drobnost. Večer jsme se scházeli ve společenské místnosti. Zhodnotili jsme průběh dne, vysvětlili jsme si program na další den a následovala přednáška se zábavou. Všichni zvládli kurz bez úrazu a doufám, že jsme je motivovali k dalšímu sportování.

Mgr. Šikl Jiří, Ing. Tomková Ivana

Vyjádření účastníků:

-          Na tomto lyžařském kurzu se nám líbilo lyžování v areálu Lucifer a Bukovka. Moc nám chutnalo jídlo, nejlepší byli těstoviny s masovou omáčkou a sýrem. Užili jsme si spoustu zábavy v penzionu Savoj. Seznámili jsme se se skvělými instruktory, kteří nám řekli, jaké děláme chyby na svahu. Měli jsme obavu ze závodů, ale dopadly dobře. Těšíme se na další lyžáky.

-          Moc se nám tady líbilo. Vařili dobře a jezdilo senám perfektně. Instruktoři nás hodně podporovali.

-          Na kurzu se nám líbilo, ale mohl by být delší. Lyžování bylo super. Jen večerka byla moc brzo. 

-          Jídlo nám chutnalo. Instruktoři byli milí a na svahu nám hodně pomáhali. Líbilo se nám i ubytování. Večer jsme se  scházeli ve společenské místnosti, kde byly zajímavé přednášky.

-          Josef Důl je moc pěkná vesnice a mají tu 100 let starou školu. Instruktoři se nás snažili naučit jezdit na lyžích. Večer měli velmi zajímavé přednášky o bezpečnosti na horách, jaké máme mít vybavení na sjezdovky, jaká pravidla dodržovat. Velmi zajímavá byla soutěž, kde jsme předvedli nejen naše znalosti, ale i postřeh a rychlost.