LVK Daňkovice

  14.2.2018
Lyžařský výcvikový kurz se konal v Daňkovicích ve dnech 5. – 9. února...

Lyžařský výcvikový kurz se konal v Daňkovicích ve dnech 5. – 9. února.  Ubytování bylo zajištěno na chatě Selský dvůr. Zúčastnilo se 23 žáků ze 7., 8. a 9. třídy.  Žáci se učili  lyžařské běžecké technice. Počasí nám přálo a tak výcvik probíhal dopoledne i odpoledne. Každý den jsme vyráželi do okolí Daňkovic a zdokonalovali naši techniku. Na závěr kurzu se všichni zúčastnili lyžařských závodů a ti nejlepší byli odměněni diplomem. Samozřejmě nechyběl ani výlet do Sněžného, kde si každý koupil nějakou tu drobnost. Večer jsme se scházeli ve společenské místnosti. Zhodnotili jsme průběh dne, vysvětlili jsme si program na další den a následovala volná zábava. Nechyběla taneční soutěž, piškvorky a ani vědomostní soutěže. Všichni zvládli kurz bez úrazu a doufáme, že jsme je motivovali k dalšímu sportování.

Mgr. Šikl Jiří, Ing. Tomková Ivana

Vyjádření účastníků:

-          Bylo to super. Moc se nám tady líbilo. Jídlo bylo výtečné. (Kopecký J., Kasal P., Doucha M., Pačanda P.)

-          Na lyžáku se nám líbilo. Vařili dobře a chutnalo nám. Bavilo nás běžkování a výlet do Sněžného. Byla tu dobrá zábava. (Kavalír Š., Legát V., Vašek R., Sýkora M.)

-          Výcvik jsme měli ráno a odpoledne. Celý týden jsme měli večer soutěže a diskotéku. Ve středu jsme byli v cukrárně ve Sněžném. Ve čtvrtek jsme zakončili lyžařský výcvik závodem, kde jsme si své dovednosti poměřili s ostatními. (Trochtová A., Žižková L., Dymáčková A., Sekničková K.)

-          Byly tady dobré podmínky pro běžkování. Výborně tady vařili. Nejlepší byly soutěže a písničky. Snažili jsme se i uklízet pokoje – my jsme byli nejlepší. (Dejl J., Bačkovský M., Rykr D.)

-          Běžkovali jsme každý den dopoledne i odpoledne. Večer jsme měli naplánovaný program a diskotéku. Celý lyžařský kurz se nám líbil a těšíme se na další. (Kubová L., Šulcová S., Somsiová J., Virglová R.)

-          Tento lyžák byl plný zážitků. Běžkování nebylo nejhorší. Jídlo bylo dobré, stejně tak spolužáci, zábava i spánek. Diskotéky jsme si užili. (Culková P., Málková Z., Bálková V., Richterová N.)